bmm
04 بهمن 1401 - 13:30

۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی در جیرفت انجام شد

کرمان - دادستان جیرفت گفت: ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی در این شهرستان انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین سلامی گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی و اعاده به وضع سابق در این شهرستان انجام شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد ۳۰ فقره با ۱۰۸ هکتار وسعت مربوط به منابع طبیعی، ۶ مورد با ۱۱ هزار و ۸۰۰ متر مربوط به جهاد کشاورزی، ۱۶ مورد با یک هزار مترمربع وسعت مربوط به راهداری، ۷۵ مورد با ۸۲ هزار مترمربع وسعت مربوط به راه و شهرسازی (در سال ۱۴۰۰) و ۸ مورد با ۹۸ هزار و ۱۵۹ مترمربع وسعت مربوط به راه و شهرسازی (سال ۱۴۰۱) بوده است.

وی ادامه داد: ارزش اراضی ملی مربوط به راه و شهرسازی که طی سال گذشته از ید متصرفان خارج شده، ۴۰۰ میلیارد تومان و ارزش اراضی رفع تصرف شده در سال جاری هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

دادستان جیرفت در ادامه از رفع تصرف دو هکتاری بستر رودخانه‌ها نیز خبر داد و گفت: تاکنون ضمن لایروبی ۲۰ هکتار از رودخانه‌ها، ۱۷۰ مورد چاه غیرمجاز نیز پر شده است.

سلامی با اشاره به کشف یک تن و ۳۰ کیلو و ۵۵۷ گرم مواد مخدر و انهدام ۱۶ باند قاچاق، تصریح کرد: در این رابطه ۲۰۹ دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف شده است.

وی یادآور شد: با پیگیری‌های دادستانی شهرستان جیرفت موضوع اختلافی پل «سرجاز» بین اداره کل راه و شهرسازی و کشاورزان که منجر به تعطیلی این پروژه شده بود، نیز مرتفع شده و این پروژه آماده افتتاح است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت ادامه داد: همچنین در راستای پیگیری‌ها و نظارت‌های این دادستان، لندفیل (محل دفن زباله) در این شهرستان نیز در دست بررسی برای صنعتی شدن است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 994883