bmm
04 بهمن 1401 - 13:41

اذعان تجار عراقی به توانایی ایران در ایجاد روابط اقتصادی/ افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه

معاون اقتصادی وزیر کشور، مطالبه تجار عراقی را حضور پررنگ در بازارهای تجاری ایران عنوان و تصریح کرد: تجار عراقی به توانمندی ایران در ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران عراق و همچنین ۱۵ کشور همسایه اذعان دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محسن کوشش‌تبار ظهر امروز در حاشیه آئین افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی لرستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز شاهد نمایشگاه و همایش تجاری هستیم، نمایشگاهی که در آن لرستان میزبان تجار عراقی است.

وی خاطرنشان کرد: حضور تجار کشورهای خارجی در ایران همچون تجار عراق در لرستان به مثابه تقویت تجاری بین ایران و عراق بوده و زمینه مناسبی برای ارتقای تجارت بین ۲ کشور است.

معاون اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه عراق یکی از طرف‌های تجاری ایران طی سال‌های متمادی بوده است، افزود: اگرچه به جهت اتفاقاتی همچون حضور داعش در عراق و بعدها شیوع کرونا این ارتباط افول کرد، اما اکنون شاهد افزایش ارتباطات هستیم.

کوشش‌تبار بیان داشت: پیش‌بینی می‌‌شود که تجارت بین ۲ کشور به ۱۱ میلیارد دلار تا پایان امسال برسد، ضمن اینکه یک هدف‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری نیز شده است.

وی با تاکید بر اینکه فرصت‌های زیادی در ایران برای تجار عراقی فراهم شده است، گفت: ابتکار عمل دولت سیزدهم در عضویت در شانگهای و همچنین مرادوداتی که به طور جدی با حوزه کشورهای اوراسیا از سمت ایران شکل گرفته و توانمندی خوب ۷ هزار شرکت‌ دانش‌بنیان سبب شده کشورها تمایل فراوانی برای روابط اقتصادی با ایران داشته باشند.

معاون اقتصادی وزیر کشور، مطالبه تجار عراقی را حضور پررنگ در بازارهای تجاری ایران عنوان و تصریح کرد: تجار عراقی به توانمندی ایران در ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران عراق و همچنین ۱۵ کشور همسایه اذعان دارند..

کوشش تبار، برگزاری نمایشگاه توانمندی اقتصادی لرستان را الگوی خوبی برای ۳۱ استان کشور دانست و افزود: از این طریق سهم هر استان از هدف‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 994921