bmm
04 بهمن 1401 - 15:15

توافق با مالکین بخش خصوصی برای تامین ۳۰۰ هکتار زمین در خراسان جنوبی

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی از توافق با مالکین بخش خصوصی برای تامین ۳۰۰ هکتار زمین در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی، وحید داعی ساخت مسکن را موضوعی فرابخشی دانست و اظهار داشت: علاوه بر وزارت راه و شهرسازی سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها مثل وزارت نیرو، شهرداری‌ها و غیره نیز در این امر دخیل هستند و باید شهرداری‌ها را درگیر منافع این طرح نهضت ملی مسکن کنیم تا در صدور پروانه و سایر مراحل با رعایت حدود قانونی کمک کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی، اولین نکته در طرح نهضت ملی مسکن را تامین زمین دانست و گفت: در استان خراسان جنوبی در 30 شهر زمین برای واحدهای یک طبقه حیاط‌دار تامین شده است.

وی افزود: اولین مشکل در بخش تامین خدمات به ویژه آب است و وزارت نیرو باید به آن توجه کند.

داعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اگر در برخی استان‌ها زمین در حریم به اندازه نباشد، می‌توان با مالکین توافق کرد که اقدام بسیار خوبی است و در استان خراسان جنوبی تامین 300 هکتار زمین با مالکین خصوصی مورد توافق قرار گرفته و در سایر استان‌ها نیز پیشنهاد شده تا به اندازه مشخصی به استان تفویص شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده برای هر واحد طرح نهضت ملی مسکن حدود 65 میلیون‌ تومان می‌شود، گفت: پیشنهاد می‌کنیم تا با تصویب مجلس، مالیات بر ارزش افزوده در طرح نهضت ملی مسکن اخذ نشود یا میزان آن کمتر شود.

داعی بر تمرکززدایی و تفویض اختیارات بیشتر به استان‌ها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد.

انتهای پیام/ 252/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 995308