bmm
05 دی 1401 - 15:21

اولین روایت از حوادث را در رسانه داشته باشیم

زنجان- فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان تاکید کرد: رسانه‌های داخلی باید اولین روایت کننده حوادث باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار ابوالفضل طهماسبی ظهر دوشنبه در آئین تکریم و معارفه مسئول بسیج رسانه شهرستان زنجان با بیان اینکه رسانه‌ها در عرص حاضر همواره باید امید بخشی را در اولویت رسالت خطیر خود قرار دهند، گفت: در کنار این رسالت، یکی دیگر از اولویت‌های حوزه رسانه باید مطالبه‌گری تا بتوانند به معنای واقعی کلمه به رسالت خود جامه عمل بپوشانند.

وی با اشاره به اینکه با دو مولفه امیدبخشی و مطالبه‌گری می‌توان گام‌های موثری در راستای اهداف عالیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشت، تصریح کرد: یکی از دغدغه‌هایی که امروز در عرصه رسانه با آن مواجه بوده و به عینه آن را مشاهده می‌کنیم، موضوع مهم نبود انسجام رسانه‌ای است که این دغدغه باید رفع شده و رسانه‌ها بتوانند در کنار رفع این نقیصه به رسالت واقعی خود عمل کنند.

این مسئول از نبود محتوای مناسب در فضای رسانه‌ای استان انتقاد کرد و با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری به تولید محتوای مناسب و امیدآفرینی در جامعه توسط رسانه‌ها نیاز داریم، ادامه داد: معتقدیم برای اینکه بتوانیم در این زمینه دغدغه‌ها را مرتفع کنیم، باید از ظرفیت‌هایی که در این بخش داریم به شکل مطلوب استفاده کرده و مهم‌تر از همه نسبت به برگزاری نشست‌ها و دوره‌های آموزشی در این راستا اقدام کنیم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در ادامه با یادآوری اینکه آماده همکاری برای بهبود وضعیت حوزه رسانه و پیشبرد این بخش به سمت تحقق اهداف عالیه انقلاب هستیم، خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که فعالان حوزه رسانه در شرایط کنونی باید به آن توجه داشته باشند، موضوع روایت‌گری حوادث به عنوان اولین راوی است، این در حالی است که متاسفانه رسانه‌های ما در اکثر مواقع حالت دفاعی در مقابل روایت‌گری سایر رسانه‌ها از خود نشان می‌دهند.

طهماسبی با اشاره به اینکه دیدن نیمه پر لیوان باعث می‌شود تا با انگیزه بیشتر و مضاعف‌تری نسبت به حل مشکلات گام برداریم، عنوان کرد: معتقدیم یکی از اقداماتی که در عرصه حاضر باید انجام دهیم، برگزاری دوره‌های آموزشی برای فعالان حوزه رسانه است، این در حالی است که از یک دهه پیش این دغدغه احصا شده اما تا به امروز موفق به برگزاری آن نشده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه آموزش یکی از ارکان اصلی فعالیت حرفه‌ای و دغدغه‌مند در عرصه رسانه به شمار می‌رود، یادآور شد: بسیاری از اقدامات نیاز چندانی به اعتبار ندارد و این موضوع باید توسط رسانه‌ها گفته شود.

گفتنی است، در این مراسم از تلاش‌های فرید حائری قدردانی و مریم مرادی به عنوان مسئول جدید بسیج رسانه استان زنجان معرفی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 935901